KEHOP-5.2.11-16-2017-00136

Fotovoltaikus rendszer telepítése a
Debreceni Egyetemen 2.

Belépés>>>

A KEHOP-5.2.11 pályázati kiírás kiemelt célkitűzése, összhangban a hazai és EU stratégiával, ösztönözni a decentralizált, épülethez kapcsolódó környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító fotovoltaikus rendszerek elterjedését, így támogatni a központi költségvetési szervek meglévő fosszilis alapú villamosenergia felhasználásának megújuló energiaforrásra való teljes vagy részleges kiváltását.

A Debreceni Egyetem elkötelezett a megújuló energiaforrások használata iránt és az energetikai beruházások végrehajtására működési területén. Hosszútávú céljai között szerepel az alacsony szén-dioxid-kibocsátású intézményrendszer üzemeltetése, melynek része a villamosenergia igények fotovoltaikus rendszerrel termelt megújuló energiával történő részbeni kielégítésére irányuló projektek kidolgozása és megvalósítása. Ennek szellemében az oktatási intézmény pályázatot nyújtott be a KEHOP-5.2.11 Fotovoltaikus rendszerek kialakítása központi költségvetési szervek részére című kiírás keretében, és támogatást is nyert. A projekt megvalósítása 2017. november 1-én kezdődik, melynek keretében 3 megvalósulási helyszínének 5 épületén (Szülészeti Klinika, InVitro Diagnosztikai Tömb, Szívsebészeti Klinika, III. Belgyógyászati Klinika, Zeneművészeti Kar) összesen 459 kW teljesítménnyel napelemes kiserőmű kerül kialakításra. A napelemek összes termelése 446 100 kWh/év, amely összesen a pályázó részére több mint 11 millió Ft/év megtakarítást eredményez. A fejlesztés megvalósulásával hozzájárul a megújuló energiaforrás felhasználás növeléséhez és az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentéséhez.