A Debreceni Egyetem támogatást nyert a Környezet- és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 5.2.11 kódszámú pályázati kiírásán egy napelemes kiserőmű kiépítésére 170 kW összteljesítménnyel a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház területén.

A projekt keretében a kórház Rehabilitációs épületére 97,5 kWp összteljesítményű, a Műszaki bázis épületére 72,63 kWp összteljesítményű napelem került fel.

A KEHOP egyik kiemelt célkitűzése – összhangban a hazai és az EU energiapolitikával – a környezeti szempontok érvényesítése a gazdasági fejlődésben. Ennek is feltétele a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, a társadalom és a környezet harmonikus viszonyának kialakítása, a hazai energiahordozó forrásszerkezet kedvező befolyásolása a hagyományos energiaforrások felől a megújuló energiaforrások irányába való elmozdulás elősegítésével. Általános cél a kisebb környezeti terheléssel járó megújuló energia alapú energiatermelés elterjesztése, ezen belül a megújuló energiaforrá sokon alapuló hő- és villamos energiatermelés szerepének növelése az összenergia felhasználáson belül és ezen keresztül az üvegházhatású gázok kibocsátás csökkentése.

A projekt révén az üvegházhatást okozó gázok csökkenése 60,55 tonna CO2 egyenérték.

Bővebben >>>